Bıyık Ekimi

Erkeklerin görünümünü doğrudan etkileyen bir diğer faktör bıyıklardır. Bıyık, yüzün ifade kimliğini değiştiren estetik bir unsurdur. Bıyıkları bir nedenden dolayı çıkmamış, rahatsızlık sebebiyle dökülmüş ya da seyrelmiş kişilerde bıyık ekimi uygulanır.

Fue yöntemiyle uygulanan operasyonda ense bölgesinden alınan kökler lokal anestezi altında mikro motorlar yardımıyla istenilen bölgeye nakledilir. Ekilen saç kökleri, bıyık sahasında da önceden olan özelliklerini korurlar ve saç kılları uzamaya devam ederler. Bundan dolayı uzayan saç kıllarının uygun aralıklarla kısaltılmaları , bıyık traşı sırasında yapılabilir. Kökler birbirlerine çok yakın ekilirlerse beslenemezler. Bu nedenle ekim sıklığı, beslenmelerini sağlayacak kadar olmalıdır. Bıyık bölgesinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi sorunlar bıyık ekimi ile tama yakın kamufle edilebilir, köselerde olduğu gibi hiç bıyık çıkmama durumunda bıyık ekimiyle ciddi kimlik değişimi yakalanabilmektedir.

Uygulama anlamında anlamda saç ekiminden farkı yoktur. Tüm ekim işlemlerinde önemli olan operasyon sonrası görünümün doğal olmasıdır. Bıyık kılları cilde yakın şekilde çıkar, bunun için ekiminin bu açıda uygulanması gerekir.Doktorlarımız:


Patolojiler:


Makaleler:


YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.