Saç Ekimi - FUE YöntemiENTO Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi Oluşturuldu: 2016-04-25 10:26:56
Görüntü Sayısı: 3907

Saç Ekimi - FUE Yöntemi

Saç dökülmesi toplumda hem erkek hem kadınlarda görülen, kişinin sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. En sık görülen saç dökülme tipi genetik yatkınlığın etken olduğu “Androjenik Alopesi” dir. Bu tip dökülmeler, genelde erkeklerde alnın iki yanında arkaya doğru saç dökülmesi ile başlar.

Saç Ekimi - FUE Yöntemi

Saç Dökülmesi

Bu tip dökülmeler, genelde erkeklerde alnın iki yanında arkaya doğru saç dökülmesi ile başlar. Bu durum kişinin sabah aynada saçını düzeltmesi için daha fazla vakit harcamasına sebep olur. Saç dökülmeleri ön saç çizgisinden tepe bölgesine doğru ilerler. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa gelişmesi o kadar hızlı olur. Kullanılan çeşitli ilaçlar, mezoterapi, PRP gibi uygulamalar dökülmeyi geciktirebilir. Fakat tedavi bırakıldığında saç dökülmesi devam eder. Kalıcı ve en etkin çözüm, uygun hastalarda saç ekimi uygulamasıdır.

FUE Yöntemi

Saç Ekimi - FUE YöntemiDünyada son zamanlarda yaygın olarak uygulanan saç ekim yöntemi FUE (Foliküler Unite Ekstraksiyonu) hem saçı alırken hem ekerken doğal sonuçlar ortaya koyan bir saç ekim metodudur. FUE yöntemi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek dökülen alana transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir. FUE yöntemiyle saçın alındığı yerde neşter kullanılmaz, dikiş yada yara izi kalmaz. Hastayı günlük hayatından alıkoymadan işlem gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında alanda mevcut saç köklerine zarar verilmez.

FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi ameliyat ortamında yapılması gereken ciddi bir operasyondur.


Bu yazı ENTO Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi tarafından yazıldı ve 3907 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler