Burun estetiğinden sonra kaç günde iyileşirim?

Burun estetiği operasyonlarında genellikle 1 hafta sonrasında büyük oranda iyileşme gerçekleşir, yara yeri iyileşir. Varsa şişlik ve morluklar büyük oranda azalmakta veya ortadan kaybolmaktadır.

1 hafta sonra genellikle dikiş (kapalı teknikte alınması gereken dikiş olmaz) ve alçılar alınmaktadır. Bu dönemde burun daha ödemli ve büyük görünebilmekte ve biraz da kalkık görünebilmektedir.

Burundaki ödemler 1 ay sonunda önemli ölçüde azalabilmektedir ancak hastanın cilt yapısına göre farklılık gösterebilmektedir.

Burnun tam olarak oturması 6 civarı seyretmekle birlikte 2 yıla kadar belli oranda değişiklikler olabilmektedir ama 6 ay sonunda %90 son şeklini almış olur.

Makaleyi Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.