Estetik Burun Ameliyatı - Rinoplasti

Rinoplasti(burun estetiği) yüz uyum ve burnunuzun oranlarını artırır. Aynı zamanda burunda yapısal kusurlar nedeniyle yaşanan nefes alma sorunlarını ortadan kaldırır.  

Rinoplasti (Estetik Burun Ameliyatı) burnun cerrahi bir girişimle yeniden biçimlendirilmesidir. Bu ameliyat yardımıyla burnun boyutları azaltılabilir ya da arttırılabilir. Burun ucunun ya da köprünün şekli değiştirilebilir, burun delikleri daraltılabilir veya burun ile üst dudak arası açısı değiştirilebilir.

Aynı ameliyat sırasında burun tıkanıklığına yol açan gelişimsel yada travma sonucu oluşan deviasyonlar ve ya konka adı verilen burun etleri küçültülebilir.

Genellikle 1-1,5 saat süren ameliyat öncesinde kişi beklentilerini doktoruyla açıkça paylaşmalıdır. Ameliyat için hastanın 16 yaşını doldurmuş olması önerilir.

Ameliyat sonrası burun içine tampon konulur. Bu tampon bir veya iki gün sonra çıkarılır. İlk 24 saat yüzde şişlik yada morluk görülebilir. Soğuk tampon uygulanması şişliği azaltır. Burundaki atel 7.günde çıkarılır. Bu süre zarfında burnun darbe ve travmaya karşı korunması gerekmektedir.
Ameliyattan birkaç hafta sonra kişi rutin hayatına geri dönebilir.

Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı ile neleri değiştirebilirsiniz:

Yüz dengesine ilişkin Burun boyutu
Burun köprüsü veya burun deliklerinin boyutu ve konumuna genişliği
Köprünün üzerinde görünür hörgüçlü veya çöküntü ile burun profili
Genişlemiş ya da soğanlı, sarkık, kalkık veya sarkık burun ucu
Büyük, geniş, ya da kalkık olan Burun delikleri
Burun asimetrisi

Eğer daha simetrik burun arzu ederseniz, herkesin yüzü bir dereceye kadar asimetriktir. Sonuçlar tamamen simetrik olmayabilir, fakat esas hedef yüz dengesini ve doğru oranı yaratmaktır.

Rinoplasti (burun estetiği) sonuçları:

Rinoplasti ameliyatı sonuçları uzun ömürlü olacaktır. İlk şişlik birkaç hafta içinde geriler iken, tam olarak yeni burun konturun oturması bir yıl kadar sürebilir. Bu süre zarfında burnunuzun görünümündeki aşamalı değişiklikler fark edebilirsiniz.

Vücudunuzun eskidikçe, burnunuzun dahil yüzünüze bazı aşamalı değişiklikler olması doğaldır. Ama iyileşme çoğu nispeten kalıcıdır.

Sağlıklı bir yaşam tarzı ve yaşam boyu güneşten kaçınmak, yeni görünüm sonuçlarını uzatmak için yardımcı olacaktır.

Ben rinoplasti (burun estetiği)  ameliyatı için iyi bir aday mıyım?

Burnun çok büyük veya çok küçükse
Burnun yüzünüzün geri kalanı ile uyum görünmüyorsa
Burnun kötü şeklinde, çarpık, ya da uyum dışarı
Burnunuzun içinde burun tıkanıklığı varsa ve nefes alma sorunu varsa
Düzelttirmek istediğiniz bir doğum sorunu varsa
Burnunuza daha güzel bir görünüş katmak isterseniz

Eğer genel sağlık durumu iyi ise, büyük olasılıkla bu işlem için iyi bir adaysınızdır.


Doktorlarımız:


Patolojiler:


Burun Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Makaleler:


YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.