Estetik Burun Ameliyatlarında İstediğim Sonuca Nasıl Ulaşırım?

Burun Estetiği Ameliyatlarında İstediğim Sonuca Nasıl Ulaşırım?

Estetik burun ameliyatlarında istenilen sonuçlara ulaşmanın ilk ve en önemli aşaması estetik isteyen hastanın tam olarak ne istediğini bilmesi ve bunu doktora iyi bir şekilde aktarabilmesidir.

Çünkü ameliyat planı bunun üzerine kurulmaktadır. Nasıl bir burun istediği/istemediği, burnunun hangi bölgelerinde değişiklik istediği konusunda doğru bilgiler verebilmelidir. Aile fertlerinin veya başka insanların yönlendirmelerine göre karar vermemeli kendisinin istediği burnu doktora anlatabilmelidir.
Bununla birlikte photoshop çizimlerinin veya daha iyisi üç boyutlu çizimlerin yapılması hastanın ne istediğinin anlaşılması açısından çok önemlidir. Bu şekilde çizimler yapılarak hastanın ne istediği konusunda bilgi edinilmeye çalışılmalıdır ve bu çizimlerin ameliyat sonucu olmadığı hastaya iyi anlatılmalıdır. Bunun dışında doktorun tecrübesi ve ameliyat öncesi neler yapılması gerektiği konusunda planlama yapması önemlidir.

Tabi ki ameliyat sonrası takiplere düzenli olarak gelmek ve doktorun tavsiyelerine uymak da sonucu etkilemektedir zira uygun önlemler alınması ile istenmeyen sonuçlar önlenebilmektedir.


Makaleyi Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.