Fibrocell (Kök Hücre Tedavisi)

Son yılların en çok tercih edilen doğal gençleşme yöntemi olan Fibrocell, kişinin kulak arkasından alınan biyopsi sayesinde laboratuvar ortamında çoğaltılan kök hücrelerin cilde yeniden enjekte edilmesi işlemidir. FIBROCELL yönteminde kullanılan hücreler fibroblast adı verilen özel bir grup hücredir. Ciltte bulunan fibroblastlar kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit yapımından sorumludurlar. Zamanla cildimizde görülen kırışıklıklar ve sarkmalar fibroblastların azalmasından kaynaklanır.

Fibrocell uygulaması yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklıkların azaltılması, çene ve boyun bölgesinde gözlenen sarkmalar, akne ve suçiçeği sonrası kalan çukur biçiminde izlerin doldurulması, güneş hasarı ve sigara gibi çevresel etmenler nedeniyle canlılığını yitirmiş, mat ve gözenekli görüntünün tedavisi, saç dökülmesi, cilt çatlaklarının tedavisi, yanık ve cerrahi izlerinin tedavisinde olumlu sonuç vermektedir.

Fibrocell uygulamasında kulak arkasından alınan biyopsi özel bir kit içinde doku mühendisliği konusunda lisanslı laboratuvara gönderilir.  4 hafta sonra üretilen ilk parti kök hücre kişinin istediği bölgelerine (yüz, boyun, dekolte, eller vs…) uygulanır. Birer ay arayla 3 seans yapılan Fibrocell uygulaması ile her seans 20-40 milyon kök hücre cilde enjekte edilir.


Doktorlarımız:


Patolojiler:


Makaleler:


YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.