Her baş ağrısı sinüzit midir?

Her baş ağrısı sinüzit değildir özellikle yüz ve göz bölgesinde olan ağrıların sinüzit ile ilişkili olma olasılıkları daha yüksektir. Fakat sebebi bulunamayan tüm baş ağrılarında sinüzitin de düşünülmesi faydalı olabilmektedir. Baş ağrısı sebepleri çok ciddi çeşitlilik gösterebilmektedir ama KBB açısından en sık sinüzitler, burun eğriliği (deviasyon), burun etleri büyümesi (konka hipertrofisi), polipler, boğaz bölgesi enfeksiyonları, uyku apnesi, bademcik ve geniz eti büyümesi, kulak çınlaması, çene eklemi bozuklukları, çeşitli bölgelerdeki kitleler sebep olabilmektedir bu açıdan bakılması faydalıdır.

Makaleyi Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.