Kepçe Kulak Ameliyatı ve Estetiği

KEPÇE KULAK İŞİTME PROBLEMİ YARATIR MI?

Kepçe kulak estetik bir problem olup işitme ile ilgili bir problem yaratmaz. Kişinin kepçe kulaklı olması duymayı azaltmadığı gibi kepçe kulağın düzeltilmesi de duymayı arttırmaz.

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ KAÇ YAŞINDAN SONRA YAPILABİLİR?

Estetik girişimlerin çoğu 17 yaşından sonra yapılabilirken kepçe kulak 7 yaşından sonra yapılabilmektedir. Erken tedavinin amacı çocuğun psikolojik durumunun kötü etkilenmesini önlememektir. Kepçe kulaklı kişiler saçlarını diledikleri gibi toplayamamaktan, kısa kestirememekten yakınırlar. Ayrıca bu durum bazı kişilerde özgüven kaybına yol açmaktadır.

İPLE KEPÇE KULAK AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Kepçe kulak tek tip değildir ve duruma göre yöntem seçilir. Kepçe kulak ameliyatları simetri sorunu yada kulak kepçesinde açıklık olan kişilere yapılır. Bu durum ya antihelixin olmayışı yada konkal kartijın genişlemiş olmasına bağlıdır. İple kulak estetiği izole antihelix olmayan vakalarda büyük kesiler yapmadan küçük deliklerden konan dikişlerle kulakların yatırılması yöntemidir. Bu yöntemin avantajı kulak arkasında bir kesiğin olmaması, pansumana ihtiyaç duyulmaması ve erken iyileşmedir. Kepçe kulak ameliyatlarında başarı oranı %95 seviyelerindedir.


Makaleyi Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.