Meme Küçültme

Meme küçültme operasyonları, boyut ve form olarak vücut ile uyumlu bir meme sağlarken, eş zamanlı memenin iriliğine bağlı sorunları da ortada kaldıran bir prosedürdür. Fazla meme dokusu, yağ ve deri alınırken ,meme yeniden şekillendirilebilir.

Memelerin vücuda oranla çok büyük olmaları, fiziksel aktiviteleri kısıtlaması, boyun ,sırt, omuz, bel ağrılarına yol açması, omuzlarda sütyen askıları kaynaklı çökmelerin gelişmesi, temas eden deri yüzeylerde deri irritasyonları , renklenmeler, kronik deri enfeksiyonları gelişmesi sorunlarınız varsa bu operasyon sorunlarınızı çok buyuk oranda çözecektir.

3 boyutlu görüntü alınabilen fotoğraflama sistemi ve görüntü işleme programları sayesinde operasyon öncesinde daha net ölçümler yapmak hedeflenen meme boyutu, formu ve izlerin simülasyonunu yapmak mümkündür. Bu sayede daha sağlıklı bir doktor hasta iletişimi ile operasyon planlaması yapılabilir.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Ortalama 3 saat sürer. Memelerinizin formu ve büyüklüğüne göre farklı teknikler kullanılabilir. Amaç memelere uygun boyut ve formu sağlarken mümkün olan en az izi bırakmakdır. Genellikle operasyon bölgesinde birikmesi olası kan ve vücut sıvılarının uzaklaştırılması amaçlı dren kullanılır. 1 gün hastanede kalmanız gerekir. bir günün sonunda direnler alınır ve eve gitmeniz uygun olur. Operasyonun hemen sonrasında elastik bir sargı da içeren pansuman veya korse özelliğinde bir sütyen giydirilir ve birkaç hafta bu korseyi kullanmanız önerilir. Ağrı kontrolü ve enfeksiyondan korunma amaçlı yaklaşık 1 hafta uygun ilaçları kullanmanız istenir. Yaklaşık 1 ay ağır fiziksel aktiviteler kısıtlanır. Bu süreçte izler için uygun medikasyon başlanır.

Meme küçültme ameliyatı sadece kozmetik kazançlar sağlamaz, hacim ve ağırlıktaki redüksiyon sonucunda fiziksel kısıtlılık kalkar, ağrı sorunları azalır, cilt lezyonlarında belirgin düzelme sağlanır.

Makaleyi Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.