Meme Oluşturma

Tümör veya başka bir hastalık nedeniyle memenin alınması sonrası memenin tekrar oluşturulması işlemidir.
Tümör sebebiyle meme kaybı yaşayan (mastektomi) hastalarda, kanserin mastektomi sayesinde tamamen ortadan kaybolmuş olması önemlidir. Obesite, yüksek tansiyon ve sigara içimi gibi durumlarda da hastaların beklemeleri tavsiye edilebilir. 

Meme rekonstrüksiyonu genellikle birden fazla operasyon gerektirir. İlk basamak, mastektomi yani meme dokusunun alınması ile aynı seansta yapılsa da yapılmasa da hastane şartlarında uygulanır. Takip işlemleri de hastanede yapılabilir. Ya da cerrahinin büyüklüğüne bağlı olarak takip ve küçük onarım işlemleri ayaktan yürütebilir.
Meme rekonstrüksiyonunda kullanılan protezler içi silikon jel veya tuzlu su ile dolu balon şeklindeki cisimlerdir. Protezlerin kıvamı meme dokusuna benzer. Dışarıdan yapılan kontrollerde meme dokusu hissi verir.

Makaleyi Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.