Mezoterapi

Saçın orta tabakasına 2 ile 4mm.lik iğnelerle uygulanan bir yöntemdir. Saç mezoterapisinde saçların ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve proteinler saç derisi içine enjekte edilir. Bu vitaminler kıl köklerini besler ve mevcut saçların daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlar. 6- 10 seans olarak yapılan uygulamalar saç dökülmesini büyük ölçüde durdursa da sonuçlar kişiye bağlı olarak değişmektedir.
Yaşam şekli, kronik rahatsızlıklar, tiroid problemleri, alkol, sigara ya da madde kullanımı gibi etkenler saç dökülme hızını arttırdığından sonuçlar her kişide aynı olmamaktadır. Mezoterapi, stres, mevsimsel dökülme sürecinin uzaması, beslenme bozukluğu nedeni ile oluşan dökülmelerde de etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulama plastik cerrah tarafından yapılır.


Doktorlarımız:


Patolojiler:


Makaleler:


YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.