Opr. Dr. Ümit FİLİZ
KBB

Doktor Hakkında
Op. Dr. Ümit FİLİZ
Kulak Burun Boğaz Uzmanı

1969 yılında Fransa’da doğdu. İzmir Müdafaai Hukuk İlkokulu ve Bornova Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’nde ihtisasını tamamladıktan sonra 2001 yılında Op.Dr. Denizhan Özkaya ile beraber Alsancak’ta ENTO Kulak Burun Boğaz ‘ı kurdu.
Avusturya Viyana Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’nde 1998 yılında misafir doktor statüsünde çalışan Op.Dr. Ümit Filiz  İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Vakfı, Türk KBB Fasiyal Plastik Cerrahi Çalışma Grubu, Türk Uyku Araştırmaları Derneği ve Avrupa Uyku Araştırmaları Derneği Havacılık Tıbbi Derneği üyesidir.
Hava Kuvvetleri bünyesindeki Eskişehir Hava – Uzay Tababeti Fizyolojik Eğitim Kursunda “Uçuş Hekimliği” sertifikası (8 Ekim – 16 Kasım 2001) almıştır. Estetik ve fonksiyonel burun cerrahisi, endoskopik sinüs ameliyatları ve horlama ve apne cerrahisi özel ilgi alanlarıdır.

Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.