Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR
KBB

Doktor Hakkında
Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR
Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Kulak – Burun – Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı. 1974 Ankara Atatürk Lisesi mezunu. ODTÜ de İngilizce hazırlık sınıfını bitirme sonrası Hacettepe Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesini kazandı.
1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesini bitirdi. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB AB Dalından KBB Uzmanlığı Eğitimini aldı. Ankara Mevki hastanesinde KBB Uzmanı olarak askerlik görevini tamamlayarak 1986 yılında Ordu ili Devlet Hastanesinde zorunlu hizmet görevine başladı.
1989 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başasistan olarak, 1991 de şef yardımcısı, 1994 de doçent olarak Haziran 2008 tarihine kadar çalıştı. Haziran 2008 de Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde KBB ABD da kurucu Ana Bilim Dalı Başkanı , Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı , Üniversitsi Senatosunda Tıp Fakültesi Üyesi olarak görev yaptı , 2010 yılı Ağustos ayında görevinden ayrıldı.
Pediatrik kulak – burun – boğaz hastalıkları tanı ve tedavisinde , kulak hastalıkları mikro cerrahisi , sinüs ve burun hastalıklarının endoskopik girişimlerinde , burun estetiği operasyonlarında , baş boyun cerrahisinde deneyimlidir . Bu konularda 40 dan fazla KBB uzmanının yetişmesinde , teorik ve uygulamalı eğitiminde aktif olarak görev almıştır.
Yurt dışında : Köln Üniversitesi (Almanya),Brüksel Free Üniversite (Belçika) da Endoskopik Sinüs Cerrahisi kursu almış , Johns Hopkins Üniversitesi (ABD) KBB Hastalıkları ve Baş Boyun cerrahisi ile ilgili , Güstave-Roussy Kanser Enstitüsünde (Paris – Fransa) Baş – Boyun Cerrahisi ile ilgili eğitim ve gözlemlerde bulunmuştur.


Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.