Dünya Medikal ve Sağlık Turizmi Fuarı - Healthcare Revolution 29-31 Ekim tarihlerinde Orlando’da gerçekleşti. 48 ülkeden 2000 sağlık çalışanı, çok sayıda medikal firma, sağlık turizmi şirketi ve hastanenin buluştuğu fuar süresince düzenlenen konferanslarda 189 konuşmacı sunum yaptı.

Fuara katılan İzmirli sağlık kuruluşu Özel Ento KBB Cerrahi Tıp Merkezi İş Geliştirme Koordinatörü Nazlı Alpaslan, 106 firmanın standlı katılımıyla gerçekleşen Healthcare Revolution’da büyük  ilgiyle karşılaştıklarını, farklı ülkelerden sağlık profesyonelleriyle bir araya gelerek işbirliği imkanlarını değerlendirdiklerini belirtti. İzmir’in sağlık turizmi açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu dile getiren Alpaslan “Sağlık turizmi ortalama 55 milyar dolarlık bir pazar hacmine sahip ve dünyada her yıl en az %25 oranında büyüme kaydeden tek sektör. Her yıl 17 milyon kişi sağlık turizmi sebebiyle seyahat ediyor. Ülkemize sadece tatile gelen birisi ortalama 715 USD harcarken, tedaviye gelen bir kişi ortalama 2200 USD harcıyor. Türkiye içinde bulunduğu avantajlı coğrafya sayesinde bölgenin sağlık turizmi üssü olma potansiyeline sahip. Ülkemiz böylesine fırsatlarla dolu bir pazarda dünya çapında 9. sırada yer alsa da İzmir maalesef birçok konuda İstanbul’un gerisinde kalıyor. İzmir’in tanıtımı ve sağlık turizmi alanında gelişmesi açısından kamu kuruluşlarının desteğine ihtiyacımız var.“ dedi.

DÜNYA STANDARTLARINDA SAĞLIK HİZMETİ
Özel Ento KBB Cerrahi Tıp Merkezi olarak 33 ülkeden hastalara hizmet verdiklerini belirten Alpaslan “Avrupa ve Amerika’da sağlık hizmetlerinin çok pahalı olması hastaların kaliteli ama ekonomik çözümlere yönelmesine sebep oldu. Mesela Amerika’da bir hasta 20 seans radyoterapiye 84.000-100.000 USD harcarken aynı kalitede sağlık hizmetini Meksika’da 10.000-22.000 USD a alabilmekte. Ento KBB olarak 2015 yılından bu yana her yıl artan bir ivmeyle yurt dışından gelen hastalarımıza kaliteli, ekonomik ve müşteri odaklı sağlık hizmeti sunmaktayız. Sağlık turizminin İzmir’in kalkınmasında çok önemli bir araç olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş

YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.