Sinüzit

Sinüzit yüz kemikleri içerisinde bulunan ve burun delikleri aracılığıyla açılan boşlukların iltihabıdır. Hastalığın belirtileri burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı, geniz akıntısı, öksürük, nefes kokusu, boğazda gıcıklanmadır. 
Sinüzit tedavisi buruna bağlanan deliklerin açılması, sinüslerin havalanması ve iltihabın tedavisiyle gerçekleşir.
Sinüzit tedavisinde ilk tercih edilecek yöntem ilaç tedavisidir. İlaç ile düzelebilecek bir hastaya ameliyat uygulanmamalıdır. Uygun antibiyotikler, burun spreyleri, solunum yolu açıcı ilaçlar,gerekirse alerji ilaçları kullanılmalıdır.
Cerrahi müdahale ancak ilaçla düzelme şansı olmayan hastalara uygulanır.

ENDOSKOPİK SİNÜS CERRAHİSİ
Endoskopik Sinüs Cerrahisi (ESC) günümüzde kronik sinüs iltihapları başta olma üzere, sinüs tümörleri, ön kafa kaidesi yaralanmaları, travmaya bağlı göz çukuru hasarları ve görme siniri basısı gibi durumların tedavisinde güncel tedavi seçeneği olarak en fazla sayıda yapılan cerrahilerden birisidir. Lokal yada genel anesteziyle yapılabilir. Ameliyat burun deliklerinden endoskop kullanılarak yapılır.


Doktorlarımız:


Patolojiler:


Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Makaleler:


YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.