Yüz Germe Ameliyatı

Zamanla günlük yaşamın stresi, güneş ve yaşlanma sebebiyle yüzümüzde meydana gelen sarkmalar ve kırışıklıkları gidermek için son yıllarda sıkça kullanılan Yüz Germe Ameliyatı, yüz ve boyundaki gözle görülür yaşlanma belirtilerinin cerrahi müdahale ile düzeltilmesidir. Yüz germe ameliyatı sıkça uygulanan bir estetik prosedürdür ve sonuçları genellikle yüz güldürücüdür. Birçok farklı yöntemle, yüzün birçok farklı yerine uygulanabilmektedir.

Aşağıdaki şikayetleri dile getiren hastalar yüz germe operasyonu için uygun adaylar olabilir.

Orta yüz bölgesinde sarkma
Alt göz kapakları altında derin kırışıklıklar
Burun boyunca ağız köşesine kadar uzanan derin çizgiler
Sarkmış ya da yer değiştirmiş yağlar
Alt yüzde kas elastikiyeti kaybı gerdan görüntüsü 

Ameliyat lokal+sedasyon veya genel anestezi altında yapılır ve süresi yapılacak işlemlere göre 3–5 saat sürer. Hastanede kalış süresi 1 gündür. Ameliyatı takip eden 2 gün boyunca yüz, hafif baskılı bir bandaj ile sarılır. Ameliyattan sonra yüz bölgesinde ağrı, gerginlik hissi, şişlik, morarma ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi şikâyetler olabilir. Ağrı rahatsız edecek şiddette olmaz ve ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Şişlik ilk birkaç gün içinde hızla azalır, geri kalan ve dikkat çekecek kadar belirgin olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin yüz üzerine tam olarak oturması yaklaşık 2–4 ay sürer.
Doktorunuzun size verdiği direktifleri uygulamanız ameliyatınızın başarısının anahtarıdır. Ameliyat kesilerinin iyileşme safhasında aşırı zorlamaya, sürtünmeye, aşınmaya ve hareket etmeye maruz kalmaması gereklidir. 


Doktorlarımız:


Patolojiler:


Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Makaleler:


YASAL UYARI

Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir ticari kaygı taşımadan sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Sitede yazılı olan bilgiler bilimsel kaynaklar ve kişisel deneyimler kaynak alınarak hazırlanmış olup profesyonel amaçla hastaların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk site ziyaretçi ve kullanıcısına aittir.

Tedavi önerileri ve planı için plastik cerrahi uzmanlığı eğitimi almış hekiminize danışın.

Yasa gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerini içeren fotoğraflar yayınlanmamaktadır, fiyat bilgisi verilmemektedir.